(© Fot. Maria Karczewska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łańcut będzie miał informację turystyczną z prawdziwego zdarzenia. I to tam, gdzie zagląda każdy turysta – przy kasach Muzeum Zamku. Do dawnej hali Maneż wprowadza się Podkarpacka Agencja Turystyczna. Otwarcie w niedzielę 16 października o godz. 15.00.

Łańcut odwiedza blisko 400 tysięcy turystów rocznie. Teraz jest ich tu znacznie mniej niż w sezonie letnim. Nie za późno na inaugurację? - To nie jest potrzeba chwili, centrum informacyjnego brakuje nam od wielu lat - mówi Andrzej Piechowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, koordynator projektu Podkarpacka Agencja Turystyczna. - Na otwarcie z wielką pompą zapraszamy w połowie kwietnia przyszłego roku. Przed kolejnym sezonem będziemy mogli lepiej poznać potrzeby turystów, a co za tym idzie - poprawić i wzbogacić naszą ofertę. Proszę również pamiętać o tym, że Podkarpacka Agencja Turystyczna nie służy tylko Łańcutowi. Chcemy promować cały region, dostarczać naszym gościom informacje o innych atrakcjach, ciekawych miejscach i bazie turystycznej na Podkarpaciu. Zapraszam do współpracy samorządy: warto promować się w Łańcucie – zachęca dyrektor Andrzej Piechowski.

Meleksem na zabytki


Już od października w zamkowej siedzibie PAT turysta znajdzie informacje o zaprzyjaźnionym z Łańcutem Leżajsku i jego wspaniałych zabytkach architektury. Odwiedzając zamek Lubomirskich dowiemy się, co ciekawego czeka na nas w Rzeszowie i co warto zobaczyć w powiecie jarosławskim. Wkrótce przekonamy się też, że Łańcut to nie tylko magnacka rezydencja z otaczającymi ją atrakcjami. - Polecam turystom szlak zabytkowych domów. Od przyszłego sezonu na spotkanie z zabytkami Łańcuta będzie można się wybrać meleksem – zapowiada szef Podkarpackiej Agencji Turystycznej.

Podziemna trasa turystyczna?

W PAT skorzystamy z usług przewodnika, który zabierze nas na wycieczkę po zamku, do łańcuckiego Muzeum Gorzelnictwa, skansenu w Markowej, a nawet do Lwowa. Przed wyprawą obejrzymy jeden z archiwalnych filmów o Łańcucie, nakręcony tutaj np. podczas wizyty księstwa Kentu. W weekendy na placu maneżowym przy siedzibie PAT będzie miejsce na wydarzenia kulturalne, promujące walory całego regionu. - Co tydzień inna gmina – planuje Andrzej Piechowski. Dyrektorowi MDK chodzi po głowie pomysł na ożywienie łańcuckich lochów. A może podziemna trasa turystyczna? - Wejście do podziemi usytuowane jest przy plebanii kościoła parafialnego. Rozmawiałem o podziemnych planach z naszym proboszczem. Był zaciekawiony...

W niedzielę start

Z okazji otwarcia Podkarpackiej Agencji Turystycznej w niedzielę 16 października (godz. 15.00) na placu maneżowym zaprezentują się: Orkiestra Dęta Miasta Łańcuta, zespół Con`Cuore z Cierpisza oraz Kapela Biesiadna „Śwagry” z Sonina. W programie jest także aukcja obrazów i przedmiotów pochodzących od darczyńców na rzecz rodzin potrzebujących.

Podkarpacka Agencja Turystyczna działa w strukturach Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego. Pomieszczenia na siedzibę dzierżawi od Muzeum Zamku. Partnerem biznesowym PAT jest m.in. Zbigniew Kostecki, współwłaściciel Rezydencji Alfred Palace w Łańcucie.

Zobacz: zamek w Łańcucie i park zamkowy


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!