MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking do 66 km od Pszowa. Pomysły na sportowy dzień w weekend 29 - 30 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Szukasz ciekawych ścieżek nordic walking w pobliżu Pszowa? Razem z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na ten tydzień. Jeśli to Twój początek z nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by oswoić technikę. Oto nasze podpowiedzi, gdzie można się wybrać w okolicy Pszowa na nordic walking. Tym razem wybraliśmy ścieżki w odległości do 66 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, czy wszystko było zgodne z opisem.

Spis treści

Trasy nordic walking w okolicy Pszowa

We współpracy z Traseo wybraliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 66 km od Pszowa. Zobacz, czy szlak polecany przez innego użytkownika Traseo jest ciekawa również dla Ciebie.

Przed drogą sprawdź, jaka będzie pogoda w Pszowie.

W sobotę 29 czerwca według prognozy pogody ma być 31°C. Nie powinno padać. W niedzielę 30 czerwca zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 32°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 48%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Orłowa - Równica

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 17,01 km
  • Czas trwania marszu: 6 godz. i 58 min.
  • Przewyższenia: 498 m
  • Suma podejść: 1 084 m
  • Suma zejść: 1 091 m

Utor poleca trasę uprawiającym nordic walking z Pszowa

Niezbyt długa trasa, ot tak na jeden dzień, bez specjalnego wysiłku, chociaż w nocy dosypało śniegu. W zasadzie nigdzie nie trzeba było torować, a jeśli nawet, to śnieg miał maksymalnie 30 cm, więc nie było źle. Punkt startowy wybrany na stacji Wisła-Obłaziec, żeby uniknąć dreptania po asfalcie przez Ustroń oraz ze względu na niewątpliwą atrakcję, jaką jest wiszący most i jaz na Wiśle. Jak się okazało, asfalt ciągnął się przez całą dolinę, aż po przysiółka Dobka, co miało tę dobrą stronę, że droga była odśnieżona. I zmyleni tą odśnieżoną drogą, zamiast iść czarnym szlakiem na Zakrzosek, dotarliśmy do Jastrzębia. Przetarta ścieżka się skończyła i do drogi na grzbiecie trzeba było iść na przełaj, torując po śniegu przez las. Z polany grzbietowej zaczęło być widać sąsiednie góry - Stary Groń, pasmo Błatniej i Klimczoka i Beskid Węgierski. Odcinek przez Orłową, Beskidek na Równicę jest nieco monotonny, prowadzi przez las, za to z polan przy sprzyjających warunkach (a takie akurat były) widać pasmo Czantorii aż po Stożek, a za nimi majaczące szczyty Beskidu Morawsko-Śląskiego i okolice Brennej. Niebieski szlak omija co prawda sam szczyt Równicy, ale można tam wejść albo nieoznakowaną ścieżką odbijającą od szlaku, albo spod schroniska obok hotelu szlakiem żółtym. Ponieważ ścieżka nie była widoczna, a nie chcieliśmy błądzić i przedzierać się przez chaszcze i śnieg, pozostało nam iść od schroniska. W ogóle Równica jest chyba najbardziej zagospodarowanym szczytem w Polsce - schronisko, hotel, karczma, stragany z pamiątkami, latem tor saneczkowy, do tego możliwość wjazdu samochodem powodują, że kręci się tam mnóstwo ludzi. Zejście do Ustronia doliną Gościeradowca, obok ołtarza "Kamień Ewangelików", jest dość strome, za to trafia się prosto na stację kolejową Ustroń Zdrój i centrum miejscowości.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Muzem Regionalne w Goczałkowicach-Zdrój

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,52 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 4 min.
  • Przewyższenia: 44 m
  • Suma podejść: 340 m
  • Suma zejść: 345 m

Ireneusz poleca trasę mieszkańcom Pszowa

Ciekawe eksponaty zebrane przez hobbystów.
Założyciele i pomysłodawcy muzeum regionalnego, podkreślają, że ich inicjatywa związana jest z promowaniem historii oraz lokalnego dziedzictwa, a zgromadzone na wystawie artefakty ukazują bogatą spuściznę minionych dziejów miejscowości i samego uzdrowiska.
Odwiedzający, pośród prezentowanych zbiorów pochodzących głównie z przełomu XIX i XX stulecia oraz okresu dwudziestolecia międzywojennego, mogą zobaczyć m.in. przedmioty codziennego użytku, historyczne przybory toaletowe, szklane naczynia o różnorodnym przeznaczeniu, dawne urządzenia zdrojowe (w tym wannę kąpielową i wagi do ważenia kuracjuszy), pamiątki związane z miejscowym kościołem parafialnym i szkołą oraz codzienną pracą na gospodarstwie rolnym (eksponowane w „zakątku wiejskim”).

Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju, jest czynne w każdą sobotę i niedzielę, w godz. 15.00-18.00. Istnieje również możliwość zamówienia indywidualnego zwiedzania dla grup zorganizowanych, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: las kochłowicki Radoszowy

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 7,59 km
  • Czas trwania marszu: 51 min.
  • Przewyższenia: 44 m
  • Suma podejść: 92 m
  • Suma zejść: 110 m

Amatorom nordic walking z Pszowa trasę poleca Witek1964

Pętla wokół lasu kochłowickiego. W większości po asfaltowej ścieżce rowerowej a w części po drodze żużlowej niestety bardzo zabłoconej i pod górę.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking polega na chodzeniu z kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto