Paczkomat Pszów — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Szukasz sposobu, aby wysłać paczkę szybko i sprawnie? Chcesz otrzymywać przesyłki w błyskawicznym tempie z możliwością odebrania ich wszędzie tam, gdzie się znajdujesz? Paczkomaty InPost to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zobacz jak z nich korzystać!

Czy warto korzystać z Paczkomatów?

Paczkomaty są przede wszystkim niezwykle proste w obsłudze, a skorzystanie z samej maszyny zajmuje kilka chwil. Ponadto, są ogólnodostępne i zlokalizowane w taki sposób, że zawsze znajdują się niedaleko Ciebie. Nie musisz się też przejmować tym, czy zdążysz odebrać przesyłkę po pracy – Paczkomaty działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Używanie ich kosztuje znacznie mniej niż w przypadku innych przesyłek kurierskich i jest dużo bardziej ekologiczne. Kurier pokonuje mniejszą trasę, nie jeżdżąc po całym mieście, często poruszając się samochodem elektrycznym lub hybrydowym, przez co znacznie zmniejsza lub całkowicie ogranicza emisję spalin.

Paczkomat Pszów – najważniejsze informacje

Pszów to miasto w województwie śląskim słynące z tego, że jest jednym z głównych ośrodków pielgrzymkowych na Górnym Śląsku. Odkąd umieszczono w nim 12 Paczkomatów, odbiór paczki w Pszowie jeszcze nigdy nie był aż tak prosty. Wszystkie maszyny znajdują się w niedalekiej odległości od siebie, więc nie będziesz miał problemu z ich znalezieniem.

Pszów - odbiór paczki z Paczkomatu – czy to skomplikowane?

Obsługa Paczkomatu przy odbiorze paczki jest niezwykle prosta. Możesz to zrobić przy pomocy aplikacji InPost Mobile działającej na każdym urządzeniu lub poprzez 6-cyfrowy kod, który otrzymasz SMS-em, kiedy tylko paczka zostanie umieszczona w Paczkomacie. Jeżeli zdecydujesz się na odbiór poprzez aplikację, stojąc przy Paczkomacie wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie” i po prostu wyjmij przesyłkę. Używając kodu, wystarczy otworzyć drzwiczki, przepisując kod na ekran Paczkomatu, podając najpierw swój numer telefonu. To proste, sam spróbuj!

Pszów - wysyłka paczki w Paczkomacie – krok po kroku

Równie łatwa jest obsługa Paczkomatu w przypadku nadania paczki. Także w tym przypadku masz do wyboru dwa sposoby. Pierwszym z nich znowu jest aplikacja InPost Mobile. Na samym początku zaznacz opcję „Nadaj”_. _Potem wybierz rozmiar paczki, sposób dostawy oraz uzupełnij dane odbiorcy i nadawcy. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz 9-cyfrowy kod oraz kod QR. Po otrzymaniu kodu udaj się do Paczkomatu. Możesz zeskanować kod lub wpisać go ręcznie na urządzeniu. Paczkomat otworzy drzwiczki do skrzynki, do której wystarczy włożyć paczkę.

Innym rozwiązaniem jest nadanie paczki na stronie InPost poprzez opcję Szybkie Nadania. Na samym początku wszystko robimy analogicznie tak, jak w przypadku nadawania przesyłki poprzez aplikację. Wybierz rozmiar, sposób dostawy oraz uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz etykietę, którą wystarczy pobrać, wydrukować i przykleić na paczkę. Z taką przesyłką udaj się do Paczkomatu, zeskanuj kod z etykiety, włóż przesyłkę do schowka i gotowe — paczka została prawidłowo nadana!

Dodaj ogłoszenie