Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 25.02.2024 z całego tygodnia w Pszowie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Pszowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Energiczne Ślązaczki tańczą do rana! Zobacz gorące momenty z weekendowej imprezy w klubie Pomarańcza w Katowicach. Oto najlepsze zdjęcia ”?

Przegląd tygodnia: Pszów, 25.02.2024. 18.02 - 24.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Energiczne Ślązaczki tańczą do rana! Zobacz gorące momenty z weekendowej imprezy w klubie Pomarańcza w Katowicach. Oto najlepsze zdjęcia

Ślązaczki potrafią się bawić! Kluby prześcigają się w organizowaniu coraz to ciekawszych imprez. Przez wiele z nich przewija się kilkaset, a bywa że kilka tysięcy imprezowiczów od piątku do niedzieli. Który z nich jest najchętniej odwiedzany? Zobacz jak wyglądała zabawa w walentynkowy weekend w połowie lutego, w jednym z największych klubów w regionie - w katowickim klubie Pomarańcza. Na miejscu pojawiło się całe mnóstwo pięknych pań...

📢 Uczniowie z Ukrainy w polskich szkołach czy poza nimi? Najnowszy raport pokazuje niepokojące dane

Dzieci z Ukrainy są już w polskim systemie edukacji od dwóch lat, a więc od czasu wybuchu konfliktu na naszej wschodniej granicy. Wciąż jest jednak spora grupa uczniów, którzy są poza systemem – wielu z nich kształci się w ramach ukraińskiej nauki online. Najnowszy raport „Poza szkołą. Analiza barier systemowych dla nastolatków z Ukrainy przebywających w Polsce” pokazuje kondycję ukraińskich uczniów oraz w jaki sposób się oni uczą.

📢 Domowy pasztet warzywny na Wielkanoc. Ten przepis przebija smakiem mięsne przystawki. Tym daniem przełamiesz nudę

Na Wielkanoc warto przyrządzić nie tylko dania mięsne, ale też te na bazie warzyw. Właśnie w tym czasie warto kulinarnie poeksperymentować i przygotować pasztet warzywny. Choć ten pasztet jest bez mięsa, to jego wyrazisty smak i delikatna konsystencja sprawią, że nawet fani wieprzowiny nie będą mogli się mu oprzeć. Wypróbuj prosty przepis na pasztet warzywny z pieczarkami.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.02.2024: 18.02-24.02.2024 Pszów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Pszowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory wójta gminy. Realizuje uchwały rady gminy i zarządza bieżącymi sprawami publicznymi

Wybory wójta gminy to kluczowy moment, który decyduje o kierunkach rozwoju lokalnych społeczności. Wójt, jako organ wykonawczy gminy, pełni odpowiedzialność za realizację uchwał rady gminy i zarządzanie bieżącymi sprawami publicznymi. Proces wyborczy wójta jest bezpośredni i odbywa się w ramach głosowania tajnego, co zapewnia demokratyczny i transparentny wybór lidera. W niniejszym artykule skupimy się na przedstawieniu informacji, które pomogą zrozumieć, kto może kandydować na wójta, jak zgłaszać swoją kandydaturę oraz jakie zadania czekają na wójta po wyborze.

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Wybory burmistrza miasta: proces wyborczy, kwalifikacje i rola w lokalnej społeczności

W polskim samorządzie terytorialnym wybory burmistrza miasta to istotne wydarzenie wyznaczające kierunek polityki lokalnej i jakość życia społeczności. Jako jednoosobowy organ wykonawczy burmistrz odgrywa kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu miastem. Niniejszy artykuł przybliża kwestie takie jak procedura zgłaszania kandydatur, proces wyborczy czy zadania, jakie czekają na wybranego burmistrza. Przedstawia, jak udział mieszkańców kształtuje lokalną demokrację i dlaczego wybory burmistrza są jednym z centralnych punktów wyborów samorządowych. Oto informacje na temat tego demokratycznego procesu, który bezpośrednio wpływa na rozwój społeczności na szczeblu lokalnym.

📢 Wybory zarządu województwa i marszałka województwa

Samorząd województwa jest kluczowym elementem administracyjnym w Polsce, który zarządza sprawami regionu na poziomie wyższym niż gmina czy powiat. Centralną postacią w tej strukturze jest marszałek województwa, przewodniczący zarządu województwa, który jest odpowiednikiem premiera rządu na skalę regionalną. Stanowisko marszałka województwa zostało utworzone w wyniku reformy administracyjnej kraju w 1998 roku, co stało się kamieniem milowym w rozwoju polskiej samorządności i decentralizacji władzy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto